Kaporta Hasarlı Araçlar Satın Alınır Mı?

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Kaporta Hasarlı Araçlar Satın Alınır Mı?

Kaporta neresi, kaporta hasarı onarılır mı gibi bu konuya dair en çok merak edilen sorulara yanıt verdik. Peki kaporta hasarlı araçlar satın alınır mı? 

Özellikle de ikinci el otomobil alım işlemlerinde araç seçimi yapmadan önce, araçta herhangi bir hasar ya da  onarım olmadığına dair bilgi sahibi olmak son derece önemlidir. 

Son dönemde sıfır kilometre araç fiyatlarının artmış olması, pek çok insanı ikinci el araç piyasasına yönelmeye itmiştir. Yeteri kadar bütçesi olmayan ya da araç satın alma işlemini çok daha düşük bir maliyet ile çözmek isteyen alıcılar, hasarlı araç satın alarak bunun onarımını gerçekleştirmektedir. 

Bu durum bütçe yönetimi noktasında avantajlı olsa da çeşitli dezavantajları da beraberinde getirir. Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi ülkemizde, kaportası hasar almış bir aracın satış değeri düşer. Bu doğrultuda, satın aldığınız hasarlı aracı bir başkasına satmak istediğinizde, güncel piyasa değerinden daha düşük bir fiyata satmak durumunda kalabileceğinizi de belirtelim.