Pasta Cila Nasıl Uygulanır?

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Pasta Cila Nasıl Uygulanır?

Arabaların yıllar içinde estetik görünümünü koruması için elzem bir uygulama olan pasta cila işlemi başarılı sonuç alınması için dikkatli ve bilinçli bir şekilde yapılmalıdır. Doğru uygulanmadığında istenilen sonuçların elde edilememesi sebebiyle hayal kırıklığı yaratmasının önüne geçmek için pasta cila nasıl uygulanır sorusunun cevabını iyi vermek gerekir.

İşte pasta cila uygulaması için dikkat edilmesi gerekenler:

  • Pasta cila işlemlerine başlamadan önce araçta herhangi bir toz, kir veya leke kalmaması için yıkama ve temizleme işlemi yapılmalıdır.

  • Daha sonra kurulanan araç yüzeyinin farklı noktaları üzerine pasta malzemesi uygulanır.

  • Pasta uygulaması yapılmayacak far, cam gibi bölgeleri zarar görmemeleri için kaplamak önemlidir.

  • Polisaj makinesi kullanılarak araç yüzeyindeki pasta malzemeleri dairesel hareketlerle uygulanmaya başlanır.

  • Polisaj makinesini yüzeye zarar vermemek için yavaş ve yumuşak şekilde kullanmak tavsiye edilir.

  • Pasta işlemi yapılan bölgeleri bez ile silerek yüzeyde kalan dairesel lekelerin temizlenmesi gerekir.

Bu şekilde tamamlanan pasta uygulaması ile araç yüzeyinde çizik ve deformeler düzeltilir. Aracın mat görünümden parlak görünüme tekrar sahip olmasını sağlamak için yapılan cila işlemi de tüm bu uygulamalardan sonra yapılır. 

Cila uygulamasını yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar da bunlardır:

  • Araç yüzeyinin pasta uygulamasından sonra temizlenmesi ve üzerinde toz veya kir bulunmayan bir hale gelmesi gerekir.

  • Yumuşak bir süngere süreceğiniz cila, pasta uygulamasında olduğu gibi yine polisaj makinesi ile dairesel olarak araç yüzeyine uygulanır. 

  • Cila araç yüzeyinin tamamına sürüldükten sonra kurumaya bırakılır.

  • Yüzey kuruduktan sonra herhangi bir çizik yaratmayacak bir bezle tekrar silinir ve araç pürüzsüz ve çiziksiz yüzeyiyle ilk zamanki parlaklığına sahip olur.

Pasta cila yaparken yukarıda listelediğimiz adımları uygulamanız iyi bir sonuç almanız için dikkat etmeniz gereken unsurlardır. Tüm unsurların iyi sonuç vermesi için de doğru ürün ve ekipman tercihi yapmanız gerekir. Yüksek kalite pasta ve cila ürünlerinin yine yüksek kalitedeki sünger ve bezlerle birlikte kullanılması işlemin sonuçlarının daha verimli olmasını sağlar. 

Doğru ve kaliteli ürün seçiminden sonra uygulama tekniğinin de araca ve kullanılan ürünlere uygun bir şekilde yapılması gerekir. Bu sayede pasta cila uygulamasından en yüksek randıman elde edilebilir.

Pasta cila nasıl uygulanır sorusunun cevabı işte bu kadar basit. Pratik şekilde bir gün içerisinde yapılabilecek bir uygulama olması sebebiyle kolay bir şekilde yapabilir, aracınızın estetik görünümünün korunmasını sağlayabilirsiniz.